Owijarki poziome do pakowania długich produktów

owijarki poziome
owijarki poziome
owijarki poziome

Czasami zachodzi konieczność zapakowania produktów bardzo długich, np. paneli, wówczas do pakowania niezbędne są owijarki poziome. Są specjalnie przystosowane do pakowania w poziomie produktów długich. Są przeznaczone do owijania takich produktów folią stretch lub polietylenową, a także papierem. Pakowane produkty muszą posiadać regularne kształty, ale mogą mieć nieograniczoną długość. Do takich produktów przeznaczone są owijarki produktów podłużnych. Istnieją także maszyny do owijania folią produktów okrągłych i zwojów. Wybieramy odpowiedni typ w zależności od rodzaju produktów.

Maszyny tego typu mogą być zróżnicowane pod względem stopnia automatyzacji. Mogą to być proste, półautomatyczne owijarki lub w pełni zautomatyzowane, sterowane elektroniczne urządzenia, samoistnie dostosowujące się do rozmiaru produktu. Do takich maszyn można dokupić system podawania i akumulacji zapakowanych produktów.

Raczej ciężko się obyć w dzisiejszych czasach bez maszyn pakujących. Nikt nie będzie pakował ręcznie długich, nieporęcznych przedmiotów. W przypadku, gdy potrzebujemy taniej maszyny, można wybrać owijarkę półautomatyczną, do której podaje się produkty ręcznie. Gdy mamy większe możliwości finansowe wybierzemy owijarkę, która sama dopasowuje się do długości i wysokości pakowanego produktu.

Owijarki do pakowania produktów okrągłych są bardzo różne. Trzeba wybrać odpowiednią maszynę do typu pakowanych produktów. Mogą to być maszyny pakujące przedmioty w kształcie pierścienia, jak np. opony samochodowe, wówczas maszyna owija folią zarówno od zewnątrz jak od wewnątrz pierścienia lub pakujące tylko od zewnątrz produktu.