Owijarki jako dobra alternatywa do pakowania długich produktów.

Owijarki
Owijarki

W produkcji często problemem jest pakowanie produktów o nietypowych lub wielkich rozmiarach. Do pakowania produktów długich i okrągłych stworzono specjalne maszyny pakujące zwane owijarkami. Taka maszyna owija produkt folią na całej długości, niezależnie od tego jaka to jest długość. Może to być różna długość przy każdym kolejnym produkcie, byle miały one te same inne wymiary.

Dajmy na to, że produkujemy elementy mebli, gdzie rozmiary poszczególnych elementów są różne, od półmetrowych do dwumetrowych. Albo produkujemy kable i zwijamy je w rolki, które potem trzeba owinąć folią. Lub wytwarzamy profile aluminiowe i chcemy je dodatkowo spaczkować po kilka sztuk w jednym opakowaniu. W każdej takiej sytuacji przydatna będzie owijarka pozioma, a przy jej użyciu nasze produkty będą profesjonalnie i estetycznie zapakowane, przy minimalnych kosztach.

Owijarki w różnych gałęziach przemysłu

Moi znajomi zakupili taką owijarkę poziomą do swojej firmy, bo produkują deski wymiarowe do robienia mebli samemu przez majsterkowiczów. Deski są w różnych rozmiarach i różnych długościach, ale owijarkę da się ustawić tak, żeby przez jeden dzień pakowała szersze innym razem węższe deski, a długość przy tym nie ma znaczenia. Podaje się maszynie kolejne deski i różnych długościach i są one pięknie owinięte folią, co jest wyjątkowo ważne w czasie transportu, bo deski są z surowego drewna, które łatwo się brudzi. Moi znajomi są bardzo zadowoleni z tego nabytku, bo sklepy chętniej biorą produkty od nich, bo są zapakowane, niż od innych producentów, gdzie mają deski nie zapakowane. Mają dzięki temu miej odpadów wywołanych zniszczeniem w trakcie przewożenia.

Owijarki są wyjątkowo udanym narzędziem dla producentów długich i okrągłych przedmiotów.